Яким повинен бути димохід

Димохід призначений для відведення газу який виділяється під час горіння.
 Він є основною частиною системи опалення будинку, тому повинен вибиратися в процесі розробки. Відповідно камінам і газовим котлам потрібні різноманітні типи димоходів, розглянемо це питання більш детально.

 

Вимоги стосовно димоходів

Термін служби котла та економічність його роботи напряму залежить від інтенсивності видалення продуктів згорання. Слід приділити увагу правильному облаштуванню димоходу. Існують спеціальні норми і правила їх зведення.

 

Насамперед положення будь-якого димоходу визначається потужністю тяги в ньому. Для цього перетин по всій довжині повинен бути рівномірним і відповідати вихідному перетинанню котла. Не допускається навіть незначне зменшення площі перерізу і наявності вставок або збудованих предметів в димовому каналі. Оголовок димоходу повинен підніматися над рівнем даху як мінімум на 0.5 метра. Найменша довжина каналу складає 5 метрів і залежить від потужності підключеного котлу. Вертикальне положення димоходу може змінюватися максимум до 2 м і не більш ніж на 30 градусів.Під вхідним отвором передбачається ревізія для прочищення сажі і відведення конденсату. Не повинно бути тріщин і отворів в корпусі димоходу, вони впливають на просування диму по всій довжині. Для обслуговування котла, печі або каміну повинен бути свій димовий канал.

Матеріали для димоходу

Найчастіше для спорудження димоходів використовують вогнестійку і вологостійку цеглу, металеві, азбестоцементні і керамічні труби. Цегляні димоходи підходять для спільної роботи з відкритими топками, які використовують тверде паливо. Для сучасних газових котлів підходять димоходи зі сталі або кераміки.

 

Розміри димоходу

Від виду палива, залежить мінімальна висота димоходу. Для рідкопаливних котлів вона становить 4 метри, а для інших – приблизно 5. Радимо взяти до уваги всі фактори і підійти до встановлення димоходу з усією серйозністю. Це гарантує вам безпечну роботу опалювальних систем і гарантує комфорт мешканцям будинку.

З повагою, команда компанії «Комінвент»

Залишилися питання?

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом