Як монтувати димохід правильно
Опалювальні прилади є в будь-якому будинку, саме вони сприяють створенню комфортного мікроклімату в приміщенні в холодну пору, яке переважає на більшій території України. Однак нагрівання до високої температури в більшості випадків стає причиною виникнення пожеж.
Отже, до монтажу димоходів, через які відводиться дим і продукти згоряння палива, слід підходити дуже уважно.
Які бувають наслідки неправильного встановлення димоходу через дах?
У більшості випадків установку димохідної труби та питання про те, як закріпити трубу димоходу на даху, домовласники виконують самостійно, оскільки пічники і установники газових котлів таких послуг не надають.На перший погляд робота не представляє особливої складності, тому домашні майстри відмовляються від допомоги професіоналів.
Однак варто врахувати, що неправильна організація димовідведення та продуктів горіння може стати причиною серйозних наслідків:
- Погана герметичність сприяє проникненню вологи всередину кладки, що неминуче призводить до руйнування цегляної димохідної труби.
- Висока вологість всередині димоходу є ідеальним середовищем для розмноження грибків і плісняви, серед яких є види небезпечні для здоров’я людини. Використання заражених труб та пічної кладки стає небезпечним і вимагає заміни.
- Проникаюча волога в кілька разів знижує експлуатаційні характеристики утеплювача, які після висихання вже не відновлюються.
- Неякісна герметизація місця виходу труби через покрівлю призведе до потрапляння вологи на елементи кроквяної системи, що багаторазово підвищує ризик руйнування дерев’яного каркаса даху внаслідок намокання і гниття.
- Якщо залишити щілини навколо проходу пічної труби через покрівлю, то буде порушена циркуляція повітря в горищному приміщенні, що призводить до значних втрат тепла і підвищення витрат на опалення.
Тож як правильно встановлювати димохід?
Однією з умов якісної організації виходу труби через покрівлю є правильне визначення місця зведення димоходу. Цей фактор впливає на роботу всієї системи опалення, тому помилки тут неприпустимі.
Саме тому монтаж димоходу з м’якої покрівлі повинен виконуватися відповідно до будівельних і протипожежними нормами:
- Відстань від найвищої точки даху до димохідної труби повинна становити 1-1,5 метра.
- Відстань від коника до верхньої точки труби має бути не менше 0,35 метра і не більше 1,5 метра.
- Збільшення висоти труби підвищує силу тяги в печі або газовому котлі.
- Чим далі труба розташовується від найвищої точки даху, тим вище повинна бути труба.
- Висоту димохідної труби і її діаметр слід визначати відповідно до рекомендацій виробника приладу опалення або за спеціальними розрахунками.
- При вирішенні завдання, як встановити трубу димоходу через дах, слід врахувати, що загальна довжина горизонтальних ділянок не повинна перевищувати одного метра.
- Вихід труби повинен розташовуватися між елементами кроквяного каркаса, в цьому випадку цілісність і міцність системи не буде порушена.
Основною складністю організації виходу труби димоходу через покрівлю є високий ризик загоряння пожежонебезпечних матеріалів кроквяної системи внаслідок підвищення температури стінок. Якісно виведений димохід повністю відповідає протипожежним нормам, добре утримує вологу і не псує зовнішній вигляд даху.
Дотримуйтесь всіх правил при вирішенні питання, як вивести трубу від печі через дах, щоб захистити мешканців будинку і все майно.